Olabilirsiniz
Anasayfa » Mimarlık » En iyi 3 AutoCad Forum Sitesi

En iyi 3 AutoCad Forum Sitesi

Editor 16 Şubat 2021 MimarlıkOkunma süresi: 3 dakika

En iyi 3 AutoCad Forum Sitesi

AutoDesk

AutoCad, bilgisayar destekli 2D ( 2 boyutlu ) ve 3D ( 3 Boyutlu ) çizimler yapılmasına olanak sağlayan programdır. Programın sahibi Autodesk firmasıdır. Bu kısa bilgiden sonra asıl konumuza dönecek olursak. Bilgisayar da çizim yaparken bazen komutları unuturuz, bazende bir sorunla karşılaştığımızda  çözümü için saatlerce veya günlerce uğraşırız. Değerli vaktinizi böyle şeylere harcamayın diye, AutoCad’e gönül vermiş insanların kurmuş olduğu yardımlaşma siteleri değerli vaktinizi iyi değerlendirmenize olanak sağlar. Listede bulunan forum sitelerinin  çoğunluğu İngilizcedir. Bu ayrıntıyı göz önünde bulundurarak oralarda sorunlarınızı dile getirin.

1. Autodesk Forum 

Site adresi : forums.autodesk.com

Autodesk, firması tarafından programla ilgili konularda insanların rahatça tartışıp sorunları çözüme ulaştırmalarını sağlamak için açılmıştır. Forumun aslı İngilizcedir. Fakat Türkçe dil desteği de vardır. Dünyadaki bir çok program kullanıcısı burada sorunlarına çözüm aramaktadır. En yararlı forumların başında gelmektedir.

2. CadTutor

İngiltere merkezli forum sitesidir. Autocad’in yanında Sketchup, SolidWorks,  BricsCad, Rhino, Photoshop, Bryce, CorelDRAW, Illustrator ve PowerPoint vb. gibi programlar ile ilgilide sorular sorabilirsiniz. 2D ve 3D çizime yeni başlayan insanlara önere bileceğim en iyi sitelerden biridir. 560.000 den fazla konu ve 39.000 den fazla üyesi vardır. Sorunuzu sorun ve gün içinde çözüme hemen ulaşın. İngiltere, merkezli olduğu için dil olarak İngilizcedir.

3. AUGİ Forum

AUGİ ( Uluslararası Autodesk Kullanıcı grubu ), Autodesk firmasının kendi sitesi dışında desteklediği forum sitesidir. Kullanıcı profili genelde Kuzey Amerika’lı olmasına rağmen bir çok dil desteği vardır. Her ülkeden insanlar sizin sorularınızı cevaplamak için can atmaktadır.  En sevdiğim özelliklerinden biri ülkelere ve dillere göre kategorilerin olması. Bu şekilde istediğimiz dilde içerik okuyabilir ve sorunlarımızı dile getirebiliriz. Unutmadan  şimdilik Türkçe dil desteği yoktur.

İlgili   Unesco Dünya Miras Listesi(1. Bölüm)

Kendimce en iyi forum sitelerini listelemeye çalıştım. Benim genelde kullandığım AuotoDesk Forum sitesidir. Genelde sorunlarımın cevaplarını burada bulmaktayım. Autodesk dışında CadTutor sitesini de arada kullanmaktayım. ( Autocad,dışında ki çizim programları için )

Sabredip yazıyı okuduğun için teşekkürler.Umarım aradığın konuda faydalı olabilmişimdir. Bize destek olmak için Sosyal medya hesaplarımızı takip edebilir. Makaleyi sosyal hesaplarında paylaşabilirsin.

Bu yazıyı beğendiysen, bu kategoride yer alan İmar Plan Notu Nedir? başlıklı bir önceki yazımı da okuyabilirsin.Ayrıca bizi Facebook Twitter , Youtube , Google+ ve İnstagram gibi sosyal ağlarda takip edebilirsin..

Bunlarda İlginizi Çekebilir! # # # # # # #

    Bir yanıt yazın

    E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Son Makaleler