Olabilirsiniz
Anasayfa » SizeÖzel » Tinder’la İlgili 7 Püf Nokta ve Öneri !

Tinder’la İlgili 7 Püf Nokta ve Öneri !

Editor 10 Eylül 2019 SizeÖzelOkunma süresi: 7 dakika

Dünya’da en çok kullanılan uygulamalardan biri olan Tinder’da bir çok insan yapılmaması gereken bazı şeyleri yapması sonucu başı belaya giriyor.Tinder’ı kullanmak çok kolay,uygulamayı indirin, bir profil oluşturun, istediğiniz zaman sağa kaydırın, istemediğinizde sola kaydırın.Uygulamayı kullanırken ” vay burası karı-kız kaynıyor,her gün biriyle takılırım.” demeyin.Çünkü o kadar kolay olsaydı bütün insanlar Tinder kullanırdı.

Tinder’ın Nesi Yanlış?

Bir çoğumuz uygulamayı ilk yüklediğimizde bu ve buna benzer düşüncelere kapılırız.İnsanlar tarafından yargılanmadan,hor görülmeden istediğimiz gibi takıla biliriz diye düşünürüz.Oysa bu iş o kadar kolay değildir.Fakat bu bir gerçektir ki diğer arkadaşlık uygulamalarına oranla daha iyi sayılabilir.Bu bölümde, uygulamayı kullanırken hayal kırıklıklarınızı önlemenize yardımcı olacak bazı gizlilik ipuçlarını bir araya getirip sizlere sunuyoruz.

Tinder indir

Tinder’da Herşeyi Paylaşmayın

İster beğen ister beğenme, Tinder oldukça yüzeysel. İnsanlar sizi çekici bulup bulmamalarına sadece görünüşünüzle karar verir. En azından ilk başta. Zaten sistemin bir parçası olmaya karar verdiyseniz, kendinizi en iyi şekilde sunduğunuzdan emin olabilirsiniz.
Tinder resimlerinize gelince, kendinizi çeşitli açılardan sunmak isteyebilirsiniz. Ancak, bunu yaparken çok fazla kişisel ayrıntı vermekten kaçının. Bazı iş güzar insanlar kredi kartı bilgilerinizi çalmak için resimlerden yola çıkarak sizi mağdur edebilir.Resim çekerken arka planda ne olduğuna dikkat edin.
Tek olduğunuz resimleri koyun,arkadaşınız veya aile üyelerinin bulunduğu resimleri koymayın.Arkadaşlarınız profilinizde olmayı kabul etmeyebilir veya bazıları yüzlerini Tinder’da herhangi bir biçimde görmek istemeyebilir.

İtici Kelime ve Görsellerden Uzak Durun

İlk izlenim herzaman çok önemlidir.Özellikle bu tarz platformlarda.Bir saniye içinde kendinizi beğendirmeniz veyahut anlatmanız lazım.Unutmayın çok kullanılan bir yerde insanlar her daim seçici olabilir veya çok çabuk sıkılabilir. Bir çok insan ” Selam,merhaba” ve “neyin var” gibi kelimelerden sonra karşıdaki insanların cevap vermediğini söylemekte.Bu nedenle, basitçe birine yaklaşırken bile komik,yaratıcı  ve zeki olmaya özen gösterin.Yaratıcı oluyum derken suyunu çıkarmayın. Tabi bu karşıdaki her insan ( Erkek/kız) için geçerli olan bir durum değildir.Bazen insanlar bu tarz sorular sorulmasını bekler.Önemsenmek,değerli görülmek isteyebilir.Burada da sizin ne derece insan sarrafı olduğunuz ortaya çıkar.Sadece bir insana ( Kız/Erkek) takılı kalmayın.Sağa kaydırın ve devam edin.Unutmayın bir çok profil belkide gerçek değildir !

İlgili  Yapısal Cinsiyetçilik nedir?

“Hakkımda ” Bölümünde Herşeyi Yazmayın

İnsanlar hoşlandığı insanın profiline girip onun hakkında daha fazla bilgi öğrenmek ister.Resim’den ziyade hakkımda bölümünde;neyi sever,neden hoşlanır ve nasıl biri gibi bilgilere bakar.Birine gerçekte kim olduğunuzu öğretme ve kendinizle ilgili anlamlı çizgiler paylaşma şansını kullanın. Aynı zamanda, tıpkı resimlerinizde olduğu gibi, sokaktaki bir yabancıya söyleyemeyeceğiniz bilgileri paylaşmaktan da kaçının.Yüzeysel olun.Kredi kartı,e-mail,sosyal medya hesaplarınızın çalınmasına sebep olacak ipuçları vermediğinizden emin olun.

Az önce de dediğim gibi genelde yüzeysel olun, bilgileri paylaşırken abartmayın.Profilinize koyduğunuz her şeyin daha sonra toplanıp kullanılabilecek veriler olduğunu unutmayın. Size bir şey satmak için, siber saldırılar için veya çevrimiçi kimliğe bürünmek için kullanılıp kullanılmadığını asla bilemezsiniz.

Özel Sohbetlerde Çok Fazla Bilgi Paylaşmayın

Tinder gizliliği

Sahte fotoğraflar ve Tinder profilleri hakkında bilgi sahibi olmak, kendinize ve hayatınıza karşı dürüst olmak sizi de taviz veren bir konuma sokabilir.Elbette dürüstlük hala en iyi politikadır.Dürüst insan olmayada özen gösterin.Fakat fazla dürüstlüğünde sonuçları bazen çok can yakıcı olabilir.Özellikle maaşınızı, maddi durumunuzu veya adresinizi bildirmekten kaçının.Bu aşırı temkinli görünebilir, ancak bazen güvenli tarafta kalmak daha iyidir.Fazla dürüst olmayın derken,yalanda konuşun demiyorum.Bir çok insanın yalan üzerine kurduğu dünya,gerçeğe döndüğünde tökezliyor.Ayrıca yalan konuşmanız içinde hiç bir sebep yok.Sanal dünya işte keyfini çıkarın.Bugün yarın konuştuğunuz insanla daha ciddi bir ilişki içine girdiğinizde yalanlarınız karşınıza çıkabilir. Unutmayın ” Yalancının mumu yassıya kadarır.” !

Instagram Hesabı Ekleme

Tinder İnstagram logo

Tinder, Instagram hesabınızı profilinize bağlama seçeneği sunar.Gizliliğinizi önemsiyorsanız, yalnızca resimlerinizi değil, Instagram’da sahip olduğunuz diğer tüm kişisel bilgileri tüm Tinder ağına maruz bırakacağını bilin.Temkinli davranın.Instagram’ınız isimsiz olsa bile, fotoğraflarınızda kimliğinizle ilgili en az bir ipucu olması muhtemeldir.Buda kötü niyetli insanların gözünden kaçmaz.Tabiki de güvendiğiniz insanlara profilinizi verebilirsiniz.Fakat ne olursa olsun temkinli olmaya özen gösterin.Unutmayın bir çok siber saldırı sonucu mağduriyetin yaşanmasına bu tarz gözden kaçan veya önemsenmiyen şeyler sebep olmuştur.

İlgili  Çoğu İnsanın Bilmediği 10 Tuhaf Korsan Geleneği

Spotify Entegrasyonu

Tinder benzer uygulamalardan farklı olduğunu göstermek için son yıllarda büyük yatırımlar yapmaya başladı.Bir çok yeni özelliği uygulamasına entegre ediyor.İnstagram ile beraber kullanıcılarına Sportify’i de profillerine senkronize etmelerine izin veriyor.Spotify tarafından desteklenen müzikleri ekleyerek, platform, Tinder deneyimini daha kişiselleştirilmiş ve ilgi alanlarına odaklı hale getirmeye çalışıyor. Artık profilinize bir müzik ekleyebilirsiniz, böylece insanlar müzik zevkinize göre sağa veya sola kaydırabilir. Bununla birlikte, az önce İnstagram’da bahsettiğim konuların bir benzerinide burada sunmuş olacaksınız.Çok fazla açık bilgi kötü niyetli insanlar için sizi cazip bir saldırı haline getirebilir.

Buluşma

İşte geldik en can alıcı kısma.Bir çok insanın Tinder’ı asıl kullanma amacı,tanıştığı insanla buluşma.Bu ne kadar cazip gibi görünsede,bazen tedirginliğide beraberinde getiriyor.Buluşacağım insan gerçekten iyi birimi? Bana zarar verir mi ? gibi düşünceye bir çoğunuz kapılmıştır.Haksızda değilsiniz.Yıllarca konuştuğunuz bile varsaysak,çoğu zaman karşıdaki insanın niyetini tam olarak bilemezsiniz.Fakat bir kaç ufak detay o insan hakkında bir fikir edinmenize sebep olabilir.Ev adresinizi veya ailenizle mi yoksa tek mi yaşıyorsunuz diye sürekli sorular soruyorsa,ona tereddütle bakmanızı tavsiye ederim. İlk buluşmada genelde toplum içinde buluşmaya özen gösterin.Bayansanız bu kısma özellikle dikkat edin…

Son Söz:

Sadece Tinder için değil aslında bu konu başlıkları bütün sosyal platformlar için geçerlidir.Her daim güvenliğinizi ön planda tutun.Yukarıda bahsettiğim konularda önlem almak ve dikkat etmek tabikide size kalmış birşey.Şunu herzaman aklınızın bir yerine kazıyın,hiç birşey göründüğü gibi değildir !

 

Bu yazıyı beğendiysen, bu kategoride yer alan Kadınlar için en tehlikeli 10 ülke ! başlıklı bir önceki yazımı da okuyabilirsin.Ayrıca bizi Facebook Twitter , Youtube , Google+ ve İnstagram gibi sosyal ağlarda takip edebilirsin..

Bunlarda İlginizi Çekebilir! # # # #

Son Makaleler