Olabilirsiniz
Anasayfa » Mimarlık » Autocad 2021 Sistem Gereksinimleri

Autocad 2021 Sistem Gereksinimleri

Editor 29 Mayıs 2020 MimarlıkOkunma süresi: 3 dakika

Autodesk’in beklenen Autocad 2021 sürümü sonunda çıktı. Bu makalede Autocad 2021 sistem gereksinimleri, Autocad 2021  yenilikleri, 2d ve 3d özellikleri, ürün anahtarı gibi konuları ele alacağız.

Autocad 2021’de Ne var Ne yok 

Ne yok ki. Autocad 2020’de bulunan herşey burada da aynen var. Çizim tarihleri ve Xref karşılaştırılması yeni özellik olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu ikisinin ne olduğuna veya nasıl kullanıldığına dair ayrıntılara az sonra geçeceğiz. Fakat ilk önce bilmeyenler veya yeni yeni öğrenenler için,  Autocad nedir ve ne işe yarar ona bir bakalım.

Autocad, bilgisayar destekli bir tasarım programıdır. Mühendisler, mimarlar, teknik ressamlar ve teknikerler tarafından sıklıkla kullanılmaktadır. Çok işlevli olmasından dolayı dünyada en çok kullanılan programların başında gelmektedir. Dosya uzantısı DWG’dir. DraWinG (çizim) anlamına gelmektedir. Autodesk firması tarafından ilk olarak Aralık 1982’de  AutoCAD versiyon 1.0 olarak piyasaya sürülmüştür. Günümüz sürümleri ile kıyaslanamaz olsa bile döneminin en büyük yeniliklerinden bir tanesi olmuştur.

AutoCad’in genel kullanım alanları;

  • AutoCAD Mechanical: Makine ve otomasyon tasarımı yapanlar için
  • AutoCAD Architecture: Mimari tasarım yapanlar için

Ayrıca animasyon severler için Autodesk Maya sürümünü çıkarmışlardır. Açık script yapısı sayesinde profesyonellerin veya amatör tasarımcıların en çok tercih ettiği programdır. Bu kadar kısa bilgi yeterli sanırım. O zaman hadi konu başlıklarını tek tek ele alalım.

İlgili: 

  1. AutoCad 2019 Sistem Gereksinimleri
  2. Autocad 2015 Sistem Gereksinimleri
  3. Autocad Sistem Gereksinimleri
  4. Autocad hata verip kapanıyor

Autocad 2021 Yenilikleri

2020 sürümüne ek olarak çiziminizin geçmiş ve şimdiki versiyonlarını karşılaştırabilirsiniz. Bu şekilde bazen yanlışlıkla kaydettiğiniz, projelerdeki mağduriyetiniz ortadan kalkmış olur. Aşağıdaki videoda nasıl yapacağınız detaylı olarak anlatılmıştır.

İlgili   Süpürgelik nedir ve Süpürgelik çeşitleri

AutoCAD 2021 Sistem Gereksinimleri

 İşletim Sistemi: Minimum 2,5–2,9 GHz işlemci


 Hafıza Alanı:  8 GB RAM

Ekran Çözünürlüğü:  1920 x 1080 çözünürlük idealdir. Yüksek çözünürlük için 3840 x 2160 ekran çözünürlüğü


Ekran Kartı : 29 GB / s Bant Genişliği ve DirectX 11 uyumlu 1 GB GPU
Önerilen: 106 GB / s Bant Genişliği ve DirectX 11 uyumlu 4 GB GPU


Disk Alanı: 7 GB


.NET Framework: .NET Framework 4.8 sürümü ve üzeri

Bu yazıyı beğendiysen, bu kategoride yer alan Autocad hata verip kapanıyor başlıklı bir önceki yazımı da okuyabilirsin.Ayrıca bizi Facebook Twitter , Youtube , Google+ ve İnstagram gibi sosyal ağlarda takip edebilirsin..

Bunlarda İlginizi Çekebilir! # # # #

    Bir yanıt yazın

    E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Son Makaleler