Olabilirsiniz
Anasayfa » Mimarlık » Autocad hata verip kapanıyor

Autocad hata verip kapanıyor

Editor 09 Nisan 2020 MimarlıkOkunma süresi: 2 dakika

Autocad lisans silme veya Autocad kaldırma sorunu bir çok kişinin başının belasıdır.Autocad’deki hataları iki kısıma ayırmak gerekir. Yazılımsal sorunlar ve dwg dosyasının kendisiyle alakalı olan sorunlar.Eğer sorun dosyanın kendisiyle alakalı ise çözümü diğerine oranla daha basittir.Bir kaç komut ile çözüme daha çabuk ulaşırsınız.Yazılımsal bir konudan kaynaklı sorunsa işte bu biraz sizleri uğraştırabilir.
Daha önceleri yazmış olduğum ( 11.10.2019 tarihli) Autocad dosyalarındaki yaygın sorunlar ve çözümleri adlı makalemde .dwg kaynaklı sorunlara değinmiştim.O makaleye de göz atmanı tavsiye ederim.
Autocad’deki bu sorun yazılımsaldır ve genellikle lisans yöneticisi ile alakalıdır.Bu sorunu gidermek için iki farklı yöntem uygulayabilirsiniz.Bunlardan birincisi programı DENETİM MASASIndan tamamiyle kaldırıp tekrar yükleyerek lisanslama.( Çoğu kişide bu işlem pek işe yaramıyor.)

İkinci yöntem en çok kullanılan ve neredeyse herkesin çözüme ulaştığı yöntemdir.Windows 8 ve 10 kullanıcıları için ctrl + Alt + delete tuşlarına basarak görev yöneticisini açın ve Hizmetler sekmesini seçin. Listeden FlexNet Licensing Service’i seçin, ardından sağ tıklayın ve  Durdur’u seçin. Windows 7 kullanıcıları FlexNet Licensing Service’i Denetim masasındaki Yönetimsel araçların Hizmetler kısayolundan durdurması gerekir.

Yukarıdaki işlemi yaptıktan sonra C:\ProgramData\FLEXnet klasörüne gidin ve içerisindeki bütün içeriği silin.Silme işleminden sonra Görev Yöneticisine giderek FlexNet Licensing Service’i tekrardan başlatın.Daha sonrasında Autocad’nizi tekrardan çalıştırın.Sizden tekrardan Lisans bilgilerini vs. isteyecektir. Uygun yerleri doldurup devam edin. Çok büyük bir aksilik çıkmazsa sorununuz giderilmiş olacaktır..

Bu yazıyı beğendiysen, bu kategoride yer alan Autocad dosyalarındaki yaygın sorunlar ve çözümleri başlıklı bir önceki yazımı da okuyabilirsin.Ayrıca bizi Facebook Twitter , Youtube , Google+ ve İnstagram gibi sosyal ağlarda takip edebilirsin..

Bunlarda İlginizi Çekebilir! # # # # #

    Bir yanıt yazın

    E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Son Makaleler