Olabilirsiniz
Anasayfa » Mimarlık » Beton Şap Nedir? Nerelerde Kullanılır

Beton Şap Nedir? Nerelerde Kullanılır

Editor 04 Aralık 2021 MimarlıkOkunma süresi: 1 dakika

Beton şap, su, çimento, kum ve ince agrega karışımı ile oluşmaktadır.. İnce agreganın tane boyutu 4 mm’dir. Kullanım yeri olarak genelde zemin seviyesini yükseltmek için kullanılır. Şap bir tür düz betondur. Dıştan bakınca normal bir beton gibi görünsede, içinde kullanılan malzeme bakımından ufak bir farklılık vardır. Beton da çakıl gibi iri agrega kullanılırken, şapta ince agrega kullanılır. Bu şekilde yüzey betona oranla daha pürüzsüz olur.

Banyoda kullanılan beton şap

Beton şap nedir

Şap atılmasının temel nedeni, tesviye betonu dökülmüş alanları dış etmenlere karşı korumaktır. Yani o bölümün ömrünü uzatmak.

Şap nerelerde kullanılır?

Su ve nem etkisinde olan ( banyo, wc, spor salonu vs. ) yerlerde kullanılır. Şapın en çok kullanıldığı yerler;Açık ve kapalı otoparklar, Fabrika iç ve dış sahalarında, Açık spor alanları, kapalı spor salonları, Sergi ve gösteri salonları.

İlgili:

  1. Ahşap Zemini Temizlemenin En Etkili 7 Yolu
  2. Taş Restorasyonu

Bu yazıyı beğendiysen, bu kategoride yer alan Autodesk 3ds Max Sistem Gereksinimleri başlıklı bir önceki yazımı da okuyabilirsin.Ayrıca bizi Facebook Twitter , Youtube , Google+ ve İnstagram gibi sosyal ağlarda takip edebilirsin..

Bunlarda İlginizi Çekebilir! # # # # #

    Son Makaleler